KELIONĖ Į LNOBT

Švenčionių Juliaus Sinaisu meno mokykla vykdo muzikinį edukacinį projektą – „Pažintis su opera“, kurio tikslas skatinti mokinius domėtis klasikine muzika, lavinti muzikinį skonį, ugdyti mokinių savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, atsakomybės jausmą. Pagrindinis projekto rėmėjaas – Švenčionių rajono savivaldybė.

Spalio 16 d. meno mokyklos mokiniai ir mokytojai lankėsi Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Visus mus nustebino ten tvyrojanti atmosfera, didžioji dalis mokinių teatre lankėsi pirmą kartą. Jautėmės lyg filme, visi gražiai pasipuošę, pakilios nuotaikos, virš galvų prabangūs sietynai. Negalėdami atsigrožėti, pagaliau susėdome į vietas stebėti trijį veiksmų baletą „Pelenė“. Pertraukų metu vaišinomės garsiuoju karštu šokoladu , šnekučiavomės ir dalinomės įspūdžiais. Nuostabūs kostiumai, nepakartojami Nacionalinės M. K. Čiurlionio baleto skyriaus moksleivių šokio elementai sužavėjo visus.

Didelė dovana projekto dalyviams – ekskursija Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kurią vedė choristė Inga Bagaliūnienė. Ekskursijos vadovė supažindino su teatro istorija, scenos ir teatro užkulisių darbuotojais. Įdomu buvo sužinoti spektaklių kūrimo subtilybes, pasigrožėti kostiumais ir dekoracijomis. Nustebome sužinoję, kiek triūso ir kūrybinių pastangų skiriama kiekvienam spektaklio veiksmui, kad žiūrovas galėtų pasigrožėti tikrai kokybiškai sukurtu meniniu vaizdiniu. Vėliau vadovė papasakojo apie operos atsiradimą Italijoje, pirmąjį operos atlikimą Lietuvoje, visi apžiūrėjo scenos užkulisiuose esančią sudėtingą įrangą, spektakliuose naudojamą butaforiją, kostiumų sandėlius, dekoracijų dirbtuves. Teatro fojė susipažino su keičiamomis parodomis bei spektaklių nuotraukomis.