Ilona Vinikaitė

Ilona Vinikaitė-chorinio dainavimo mokytoja ekspertė.

Nuo 1979 metų Švenčionių meno (tuomet muzikos) mokykloje veikia chorinio dainavimo skyrius. Čia 7 – erius metus moksleiviai mokosi dainuoti, groti fortepijonu, nagrinėti chorines partitūras, diriguoti. Mokykloje yra du chorai-jaunučių ir jaunių, vokaliniai ansambliai. Šiems kolektyvams jau virš 20 metų vadovauja mokytoja metodininkė Ilona Vinikaitė. Jie koncertuoja, dalyvauja rajono ir respublikiniuose renginiuose. Jaunių choras dalyvavo visose organizuotose dainų šventėse – Lietuvos, Pasaulio lietuvių, moksleivių ir kt. Chorinio dainavimo skyriaus moksleiviai taip pat dalyvauja TV konkurse ,,Dainų dainelė“.

Nemažai mokytojos I.Vinikaitės mokinių pasirinko muziko kelią ir sėkmingai dirba rajono ir respublikos meno mokyklose bei kitose švietimo įstaigose.