PIEŠINIŲ KONKURSAS, SKIRTAS EUROPOS KALBŲ DIENAI.

Rugsėjo 26 d., pirmadienį, 11 val. Seimo lankytojų centre atidaryta vaikų ir jaunuolių iliustracijų konkurso, skirto Europos kalbų dienai paminėti, įspūdingiausių darbų paroda. Renginio metu jaunuosius autorius pasveikino:LR Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės- Nielsen sekretoriato vadovas Lukas Kornelijus VačiakasSostinės vaikų ir jaunimo centro Projektų, renginių ir kvalifikacijos kėlimo skyriaus vadovė Dalia NavikienėValstybės institucijų kalbų centro direktorė Audronė AuškelienėEuropos Komisijos atstovybės Lietuvoje Vertimo ir kalbos reikalų koordinatorė Eglė ŽilinskaitėTrijų geriausių kiekvienos amžiaus grupės darbų autoriai, užėmę I–III vietas kiekvienoje amžiaus grupėje, ir jų pedagogai buvo apdovanoti renginio globėjos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vardinėmis padėkomis ir atminimo dovanomis.Europos kalbų konkursas – kūrybiškas, netradicinis, metai iš metų populiarumą išlaikantis būdas, skatinantis vaikus ir jaunuolius mokytis įvairių Europos tautų kalbų, kurios neabejotinai atveria didesnes galimybes bei prisideda prie tarpkultūrinio dialogo ir taikos pasaulyje. Šį konkursą kasmet organizuojame kartu su Valstybės institucijų kalbų centru.Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų Europos kalbų diena švenčiama kasmet rugsėjo 26 dieną. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoj.