„SIDABRO VAINIKĖLIS – 2018”

Humanitarinių mokslų daktarė Regima MIKŠTAITĖ – ČIČIURKIENĖ, Tradicinių amatų centro Reškutėnuose Etninės veiklos skyriaus vedėja.

Tradicinių amatų centre Reškutėnuose kovo 15 d. 11 val. vyko Lietuvos nacionalinio kultūros centro paskelbto Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis – 2018“ rajoninio turo darbų atrankos konkursas. Konkursinėje parodoje dalyvavo 9–19 metų amžiaus (4–12 klasių) moksleiviai. Daug įdomių ir gražių darbelių buvo pristatyta į atranką. Vadovaujantis esminiu siekiu – palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas, ypač regionines jos ypatybes, komisija atrinko mokinių darbus į Utenos regiono konkursinį turą.

Utenos regiono moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ parodoje vyksiančioje Širvintų rajono savivaldybės kultūros centre nuo 2018 m. kovo 26 iki balandžio 6 d. Švenčionių r. atstovaus šie jaunieji liaudies dailės puoselėtojai: Švenčionių r. Švenčionių progimnazijos mokiniai: Artūras Podnebesov, 11 m., taikomieji medžio dirbiniai (mokytojas Alesandr Podnebesov), Akvilė Bučelytė, 13 m., taikomieji medžio dirbiniai (mokytoja Jurgita Travkina), Tradicinių amatų centro Reškutėnuose Jaunųjų keramikų klubo nariai: Ignas Prunskus, 12 m., keramika, Paulius Prunskus, 9 m., keramika, Inga Emilija Saulytė, 14 m. keramika, (vadovė Milda Sivickienė), Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos Dailės skyriaus mokinė Agneta Gaidytė, 9 m., paprotinės dailės dirbiniai (mokytoja Janina Dindienė), Mykalojus Diska, 12 m., taikomieji medžio dirbiniai (moko tėvas Jonas Diska), Motiejus Diska, 14 m., tekstilė (moko mama Teresė Diskienė), Anastasija Golovač, 13 m., tekstilė, (moko mama Nina Golovač).

Tradicinių amatų centre Reškutėnuose Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis – 2018“ rajoninio turo darbų paroda, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100 – mečio metams, veiks iki kovo 31 d.

Nuotraukos: Reginos Mikštaitės-Čičiurkienės