RESPUBLIKINIS VAIKŲ CHORŲ SĄSKRYDIS „MANO VARDAS-LIETUVA”

Ilona Vinikaitė

Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos mokytoja ekspertė

Respublikinis vaikų chorų sąskrydis Švenčionyse

Balandžio 27 dieną Švenčionis sudrebino neeilinis įvykis. Iš įvairių Lietuvos kraštų į Švenčionių kultūros centrą suvažiavo vaikų chorai dalyvauti sąskrydyje ,,Mano vardas – Lietuva“. Tokį renginį mes su mokytoja metodininke Irena Keruliene organizuojame antrą kartą. Prieš dvejus metus jame dainavo tik mūsų rajono kolektyvai. O šįkart sulaukėme svečių iš Vilniaus Balio Dvariono 10 – metės muzikos mokyklos (vadovės Auksė Stankevičienė ir Jurgita Šarkuvienė), Kauno 1 – osios muzikos mokyklos (vad. Jūratė Jaudegytė ir Loreta Mačienė), Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos (vad. Rasa Rugaitytė ir Ilona Alėjūnienė), Nemenčinės muzikos mokyklos (vad. Ramūnas Juknevičius) ir Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos (vad. Jurgita Antonovienė). Mūsų rajoną atstovavo Švenčionių lopšelio – darželio ,,Gandriukas“ dainorėliai (vad. Irena Kerulienė), Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos jaunučių ir jaunių chorai (vad. Ilona Vinikaitė), Švenčionėlių meno mokyklos jaunučių choras (vadovai Tatjana Šapokienė ir Gytis Šalna), Pabradės meno mokyklos jaunučių choras (vad. Margarita Matiušonok) ir Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos merginų choras (vad. Edita Rudinskienė).

Sąskrydžio tikslas – puoselėti lietuviško chorinio meno tradicijas, aktyvinti chorinį judėjimą, užmegzti draugiškus santykius, patirti dainavimo džiaugsmą dideliame kolektyve.

Pradžioje visus dalyvius pasveikino Švenčionių rajono savivaldybės administracijos kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja Teresa Sansevičienė.

Renginyje dainavo jungtinis visų miestų choras, kurį sudarė apie 350 dainininkų. Taip pat atskiri kolektyvai atliko savo programas. Koncerto pradžioje visi dainininkai atliko vizitine sąskrydžio kortele tapusią dainą ,,Mano vardas- Lietuva“(L. Vilkončiaus muz., Vytės Nemunėlio ir S. Gedos žodž.).

Respublikos chorai dainavo įvairius kūrinius, bet vyravo lietuvių kompozitorių chorinė muzika. Pabaigoje taip pat skambėjo jungtinio choro atliekama daina ,,Lietuva- dainų šalis“(J. Cechanovičiaus muz., S. Žlibino žodž.).

Juliaus Siniaus meno mokyklos direktorius Raimondas Gaidys visiems vadovams bei koncertmeisteriams įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanėles.

Renginį vedė Dagnė Maslianikaitė ir Ignas Čereškevičius.

Viso sąskrydžio metu vyravo džiugi nuotaika, dainorėlius palaikyti susirinko tėveliai, Švenčionių miesto bendruomenė.

Tikimės ir toliau puoselėti šią gražią ir prasmingą tradiciją.

Nuoširdų ačiū tariame rėmėjams: UAB ,,Švenčionių vaistažolės“, UAB ,,Grybora“ direktoriui Dainiui Balkevičiui, Švenčionių miesto seniūnei Inai Sinienei, gėlių parduotuvės ,,Ievos pievos“ savininkei Ievai Navikienei, Erikui Lukovskiui, Vytautui Kaušiniui.

IMG_1853 (2)

IMG_1859 IMG_1863 IMG_1866 IMG_1867 IMG_1870 IMG_1871