Dailininkų pleneras „Juliaus Siniaus gimtinė laiko girnuose”

Gruodžio 6 d.  Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykloje prasidėjo dvi dienas trukęs pleneras „Juliaus Siniaus gimtinė laiko girnose“, kurį organizavo mokyklos direktorius Raimondas Gaidys su dailės skyriaus mokytojomis – Diana Raginiene ir Janina Dindiene. Plenere dalyvavo 18 jaunų dailininkų ir Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos, Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos, Švenčionėlių meno mokyklos, Adutiškio vidurinės  mokyklos ir Utenos dailės mokyklos. Kiekvienas dalyvis plenero metu turėjo nutapyti vieną darbą, kuriame būtų perteikta kompozitoriaus Juliaus Siniaus gimtinės Vaiškūnų kaimo gamta, gimti namai, vietos gyventojų portretai.

Plenero atidarymo metų mokyklos direktorius pasveikino jaunus dailininkus, jų mokytojus atvykusius į šį renginį, skaitė pranešimą „Juliaus Siniaus žingsniai Vaiškūnuose“. Renginį vedė Deividas Dubinovas, fortepijonu skambino Karina Grigianecaitė ir Aleksandra Tepliakovaitė (mokytoja Janina Kiseliova). Po atidarymo ceremonijos visi dailininkai kybo į darbą.
Pirmieji eskizai.

Gruodžio 7 d. mokykloje vyko meninių darbų parodos atidarymas į kurį atvažiavo Juliaus Siniaus sūnus Narvydas, dukra Žibutė bei kiti giminaičiai. Visiems susirinkusiems koncertavo mokytojos Lilijos Girulskienės mokiniai –  Jolita Kiseliovaitė, Alvija Sosnauskaitė bei Deimantė Rakštelytė. Visi plenero dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis. Tai pat padėkas gavo dailės mokytojai – Jūratė Vitkauskienė (Z. Žemaičio gimnazija), Janina Dindienė (Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykla, Adutiškio vidurinė mokykla), Diana Raginienė (Švenčionių Juliuas Siniaus meno mokykla), Kristina Maniušytė (Utenos dailės mokykla) ir plenero svečias, buvęs mūsų mokyklos dailės mokytojas – Marius Grušas.

Nuotraukas žiūrėkite galerijoje.