Tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas ,,Kalėdinis atvirukas”

Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras, globojamas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojos Irenos Degutienės, surengė tarptautinį mokinių meninės kūrybos konkursą ,,Kalėdinis atvirukas’‘. Šis renginys neakivaizdžiai subūrė per tūkstantį vaikų iš įvairių pasaulio šalių. Konkurso rengėjai gavo net 1066 įdomias ir originalias miniatiūras iš įvairiausių Lietuvos bendrojo ugdymo bei specializuotų meno mokyklų, dailės studijų. Konkurse dalyvavo ir mokiniai iš Kroatijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Brazilijos, Rusijos Federacijos ir Baltarusijos.

Pagal konkurso nuostatus mokinių darbeliai buvo vertinami trijose amžiaus grupėse. Jauniausieji menininkai – tai vaikai nuo septynerių iki dešimties metų, antrojoje amžiaus grupėje varžėsi vienuolikos – keturiolikos metų kūrėjai, trečiojoje – vaikai ir jaunuoliai nuo penkiolikos iki aštuoniolikos metų. Tam specialiai sudaryta vertinimo komisija kiekvienoje amžiaus grupėje išrinko po penketą laureatų.

Mokinių darbus atidžiai vertino žinomi menininkai, patyrę dailės mokytojai, dėstytojai. Komisijai vadovavo Vilniaus dailės akademijos docentas, Piešimo katedros dėstytojas Gediminas Žuklys. Nariai – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos atstovai – tapytoja , Lietuvos dailininkų sąjungos narė, dailės mokytoja ekspertė  Ingė Talmantienė, tapytojas, dailės mokytojas metodininkas Audronis Žemaitis, Lietuvos dailės mokytojų asociacijos vadovas, Vilniaus Karoliniškių gimnazijos dailės mokytojas metodininkas Rimantas Kisielius, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos dailės mokytoja metodininkė, Dailės mokytojų  asociacijos narė Auksė Žukaitė, dailininkė kritikė, Lietuvos  dailininkų sąjungos Vilniaus dailėtyros sekcijos pirmininkė, dailės istorijos mokytoja, kuri  vertinant konkurso dalyvių darbus atstovavo Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklai – Kristina Stančienė.

Mokiniai sukūrė labai daug puikių darbų grafinėmis raiškos priemonėmis, tačiau buvo ir tapybinių miniatiūrų, mišrios technikos darbų. Iš tiesų – sukurti Kalėdų dvasia alsuojantį paveikslą kaip miniatiūrą – nelengvas uždavinys, reikalaujantis ne tik lakios vaizduotės, gebėjimo atsiriboti nuo stereotipų, bet ir komponavimo įgūdžių, kruopštumo, atidumo bei kantrybės. Darbeliai tryško nuoširdumu ir ekspresija, savitai įprasmino artėjančių Kalėdų džiugesį.

Tarp laureatų – ir Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos mokinė Milana Čepulkovskytė. Ji buvo vertinama antrojoje vienuolikos – keturiolikos metų mokinių grupėje, kurioje buvo atrinkti penki darbai. Milana pastebėjo, kad visi atrinkti darbeliai labai kruopštūs, kūrybingi ir meniški. LR Seimo parodoje eksponuoti pirmojoje septynių – dešimties metų grupėje buvo atrinkti ir Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos mokinių Austėjos Karklelytės, Ūlos Šavdinytės ir Deimantės Subočiūtės darbai.

Gruodžio 12 dieną LR Seime vyko laureatų apdovanojimai. Nugalėtojus sveikino Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokiniai, parodos iniciatorė Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, Konkurso organizatorius Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius ir darbų vertinimo komisijos pirmininkas, Vilniaus dailės akademijos piešimo katedros dėstytojas doc. Gediminas Žuklys.

Mokiniams ir juos parengusiems mokytojams Seimo pirmininko pavaduotoja įteikė vardines padėkas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius įteikė mokiniams laureatų diplomus, juos parengusiems mokytojams – padėkas ir rėmėjų dovanas. Konkursą rėmė UAB ,,Šokolado meistrai‘‘, Lietuvos dailininkų sąjunga, leidykla ,,Art seria‘‘, leidykla ,,Šviesa‘‘. Po renginio buvo organizuota ekskursija po Seimo rūmus. Mokinių darbų ekspozicija Seimo Jungiamojoje galerijoje veiks gruodžio 3 – 31 dienomis. Tuo pat metu geriausi mokinių darbai bus eksponuojami ir Lietuvos neformaliojo švietimo centre.